dispozice

cena
od
do

Lyžování

Jedno z největších tuzemských lyžařských středisek se pyšní 8 kilometry zasněžovaných sjezdovek, vhodnějších pro začínající lyžaře a hlavně rodiny s dětmi, kterým je zde věnována ta největší péče. Celkem se můžete projet po devíti sjezdovkách, kde přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky. Největším hitem je dětský lyžařský FOX park s nejmodernější lyžařskou školou, kde probíhá díky osvětlení noční dětské lyžování. Pro snowboardové nadšence je k dispozici snowpark, kde jsou atrakce jako lomená a rovná bedna, dance floor a zábradlí. V tomto pětihvězdičkovém skiareálu probíhá noční lyžování na Jezerní sjezdovce.

Běžkování

Pro vyznavače běžeckého lyžování nabízí oblast okolo Lipna přes 100 km běžeckých stop, pravidelně upravovaných. Běžecké trasy v této oblasti téměř neznají konce. Vedou krajinou mírných kopců a splňují všechny stupně obtížnosti. Kdo ale přece jen touží po klidném běžkování, tomu bude asi nejvíce vyhovovat zamrzlá hladina Lipna, kde se také stopy pravidelně upravují. Pokud spojíme běžkařskou oblast Čech, Bavorska a Rakouska, vyjde nám jedno z největších středisek pro běžkování na světě. 

Fox park

Největší a nejmodernější dětský výukový park v České republice, kterému vládnou maskoti lišák Fox a kapitán Lipánek. Fox park je umístěn na mírném svahu v délce 120 metrů hned vedle lanovky, byl vybudován pro výuku jízdy na lyžích a je určen pro děti od 3 let. Jeho součstí jsou 3 pohodlné pojízdné koberce, lyžařský kolotoč a pohádkový slalom s tunely a boulemi. Jedinečný je park také umělým osvětlením, proto může být v provozu i při večerním lyžování od 18 do 20 hodin. V tuto dobu se svah sjíždí na bobech a sáňkách. Vstup do Fox parku je zdarma.


Bruslení

Nejen bruslení, ale také snow-kiting, lední jachty, kola, procházky, dětské kluziště pro začátečníky, tohle všechno na přírodním ledě. Nejdelší přírodní bruslařská dráha na světě se táhne mezi Horní Planou a Lipnem nad Vlatavou, je téměř 11 km dlouhá, až 8 metrů široká, lemovaná stánky s teplými nápoji a občerstvením, pravidelně strojově upravovaná. Led se tvoří od prosince do března, jeho tloušťka je monitorována a vstup zdarma. Půjčovny veškerého sportovního vybavení v blízkosti alední plochy jsou samozřejmostí.

Wellness

Odpočinek, harmonizace, dobrá nálada, jemnější pleť, ale i zlepšení zdravotního stavu- to je důsledek pobytu ve wellness. Na Lipensku najdete vše, co nabízí nejmodernější světové wellness”a”spa resorty. Při výhledu na hladinu jezera, či na okolní šumavské hřebeny odpočívejte a vybírejte z široké nabídky wellness procedur- masáže sportovní i relaxační, sauna, finská sauna, bylinná sauna, privátní sauna, parní sauna, infrasauna, solárium, Kneippův chodník, slunečná louka, masážní sprchy a kosmetické služby.


Aquapark

Divoká řeka, tobogán 50 m, vnitřní bazén 468 m2, vodní vřídlo, hydromasážní trysky, perličková lůžka, vodní chrliče, dětské brouzdaliště s klouzačkou. Relaxace po sportem nabytém dni, nebo příjemná relaxace pro zklidnění mysli. Aquapark ve Wellness hotel Frymburk nebo  Aquaworld v rekreačním parku Marina .