dispozice

cena
od
do

Vodní sporty
Lipno přeje všem vodním sportům. Díky povětrnostním podmínkám, dobré dostupnosti a zázemí služeb můžete vyzkoušet windsurfing, kiteboarding, aquaskipping, nebo jachting.. Půjčit si můžete také katamarán, plachetnici, loďku s elektromotorem, nebo veslici. Oblíbená jsou i vodní šlapadla. Anebo si jen udělajte výlet vyhlídkovou lodí.

Golf

9ti jamkové golfové hřiště využívá původní klenutosti krajiny a využívá nádherného výhledu na jezero. Přední devítka, navržená vynikajícím evropským golfovým architektem Hansem-Georgem Erhardtem, byla otevřena v roce 2002, zadní devítka otevřela v roce 2006.Očekávejte tu široké fairwaye a kaskádové rybníky, ale žádné rovné plochy. Hřiště je vhodné pro začátečníky I pokročilé hráče.

Rybaření
Lipno nebylo nikdy zcela vypuštěno, proto se zde pravidelně chytají rybí rekordmani. S povolenkou je možné chytat kdekoliv, zejména na pravém břehu se ukrývají ty největší kusy. K zapůjčení jsou loďky i rybářské vybavení.

Stezka v korunách stromů
Kdo byl na Lipně a nebyl v korunách stromů, ten jako by nebyl. První stezka korunami stromů v Česku, bombastický bezbariérový projekt na vrcholu Kramolína měří 675 metrů a na výhled ze 40timetrové věže nelze zapomenout. Součástí cesty je 11 adrenalinových zastávek a nejdelší suchý tobogán, měřící 52 metrů. O sobotách o letních prázdninách je zážitek umocněn emotivním osvětlením a hudbou.

Cyklistika

Pro cyklisty je Lipensko rájem na zemi. Cyklostezky pro rodiny s dětmi i pro profesionály jsou vždy upravené, dobře značené, vedou nádhernou přírodou a jsou téměř nekonečné. Terén se liší podle místa, kterým projíždíte. Systém pěti propojených cyklotras je vázán na cyklostezky v Rakousku. K přejezdu přes Lipno cyklisté často užívají převoz. 

In-line brusle
Jezerní stezka, 13,5 km dlouhá, určená pro in-line bruslaře, cyklisty i chodce je jednou z nejkrásnějších tras v Česku, s perfektním terénem a okolním zázemím půjčoven a škol pro začátečníky. Je sjízdná pro celé spektrum bruslařů, od dětí, přes amatéry až po profesionály. Stezka kopíruje levý břeh Lipna, nabízí nádherný výhled na jezero a z větší části je osvětlena, takže si můžete užít i večerní in-line bruslení. Pro fajnšmekry je pak vhodná in-line stezka ze Stožce do Nové pece, která vede přes Národní park Šumava. 

Adrenalinové sporty

Lipensko je jedna z mála oblastí v česku, která na nevelké ploše nabízí tolik způsobů adrenalinového vyžití. Pokud jste na Lipně v zimě, nebo v létě, nikdy nemáte možnost nudit se. Co vás láká jako první? Paintball,  motokáry, Lanový park Lipno s umělou lezeckou stěnou a největším sjezdem nad rybníkem v jižních Čechách nebo Lanové centrum Adventure park? Anebo nejprve navštívíte Bikepark, Frisbee park, nebo si zaskáčete až 8 metrů do výšky na 4v1 trampolínách? A nezapomeňte vyzkoušet hit posledních let, snowkiting a jeho letní verzi kiteboarding.

Bobová dráha

Slideland bobová dráha Lipno se se svou délkou 1 kilometr řadí ke světové špičce. Na trase je 21 zatáček, 2 tunely a terénní zlomy. Speciální boby projíždí nerezovým korytem takovou rychlostí, kterou si sami regulujete pákou. S dětmi do 8mi let jezdí v bobu rodič, starší děti už mohou jezdit samy. U bobové dráhy je široké zázemí, hospůdka, dětské hřiště, trampolína a skluzavka. Areál je bezbariérový.