dispozice

cena
od
do

Služby

Okolí vodní nádrže Lipno je uzpůsobeno pro celoroční pobyt. Infocentra ve střediscích jsou vždy připravena pomoci, na výběr máte z mnoha úrovní ubytování, od možnosti stanovat v campu až po pětihvězdičkový hotel s wellness. Obrovská vodní plocha nabízí možnost koupání a vodních sportů, v zimě zde probíhá bruslení a běžkování Ke všem typům sportů zde najdete půjčovny, servisy i školy pro začátečníky. Veškeré služby jsou zde zaměřeny striktně family-friendly a zařízení jsou většinou bezbariérová.

Doprava a infrastruktura

Na Lipno je možné přijet mnoha způsoby. Pro české turisty je asi nejlepší cesta autem přes Český Krumlov, Černou v Pošumaví a dále na Lipno, pohodlné je i vlakové a autobusové spojení. Lipensko je lehce přístupné i z rakouské a německé strany. V zimě jsou silnice upravovány pouze mechanicky, proto si v zimní sezóně raději přibalte sněhové řetězy. Po celém regionu je vybudováno mnoho parkovacích ploch, dobře přístupných a označených.


Pamětihodnosti

Region Lipensko je bohatý svou historií. Udělejte si pár dní volna a vydejte se s rodinou poznávat i jiné, než jen přírodní krásy na Lipně a v okolí. Naším tipem je Muzeum Adalberta Stiftera v jeho rodném domě, zřícenina Vítkův kámen a kostel sv. Tomáše, podzemní část Lipenské elektrárny, zámek Český Krumlov a historické centrum tohoto města, které je zapsané v seznamech UNESCO jako světově chráněná historická památka, zámek Hluboká, Muzeum historických radiopřijímačů, Poštovní muzeum a zejména cisterciáský Klášter Vyšší Brod, ktarý je pro historiky stále velkou výzvou se svou tajuplnou minulostí a spojitostí s 2. Světovou válkou. 


Gastronomie

Ať už se dostanete na Lipensku kamkoliv, spolehněte se, že jídla a pití bude všude dostatek. Kolem cyklistických stezek, na vrcholcích hor, u všech atrakcí, na sjezdovkách, u vody, všude najdete rychlé, ale kvalitní občerstvení. Pokud toužíte po romantické večeři, je z čeho vybírat. Místní kuchyně je inspirovaná zejména starými šumavským recepty, bavorskou a hornorakouskou kuchyní, máte ale také možnost navštívit gastrozařízení, kde se připravují thajská, čínská a italská jídla. Všechny restaurace nabízí moravská i zahraniční vína a samozřejmě také točené pivo.