dispozice

cena
od
do

Popis lokality

Resort Korzo Lipno se nachází přímo v centru obce Lipno nad Vltavou, v bezprostřední blízkosti hlavní promenády s restauracemi, útulnými kavárnami a obchody, pouhých 300 metrů od písečné pláže a 500 metrů od lyžařského střediska Kramolín.

Obec Lipno nad Vltavou leží poblíž hráze vltavské přehradní nádrže Lipno, uprostřed čisté šumavské přírody. Přesto ale disponuje dobrou dopravní dostupností a stále se rozrůstajícím množstvím služeb. Je jedním z celorepublikově nejvyhledávanějších turistických cílů, a to celoročně. V kterémkoli ročním období totiž dokáže svým návštěvníkům poskytnout spoustu možností aktivního vyžití i nerušeného relaxu.

Jaro a podzim jsou na Lipně nejpříznivější dobou pro cyklistiku, pěší turistiku a rybaření. Celou oblastí vedou nově vybudované cyklostezky, které bezpečně provedou Šumavským národním parkem i milovníky in-line bruslení. K návštěvě láká i Active park Lipno, vzdálený pouhých 500 metrů od apartmánů, bike park, lanový park i bobová dráha. Určitě se také vyplatí projít se Stezkou korunami stromů a užít si nádherný výhled na lipenský region nebo podniknout výlet za kulturou, například na zámek, chráněnou památku UNESCO, do nedalekého Českého Krumlova.

Léto na Lipně si zamilují především fanoušci vodních sportů - windsurfingu, jachtingu a kitingu. Ke koupání je možné využít velké písečné pláže nebo, v případě nepřízně počasí, i 300 metrů vzdáleného aquaworldu. Golfistům jsou k dispozici okolní česká i rakouská hřiště.

Zima nabízí možnost bruslení na jedné z nejdelších přírodních bruslařských drah světa, běžeckého lyžování na pětatřiceti kilometrech upravených tras a hlavně sjezdového lyžování ve středisku Kramolín, kde je pro nejmenší návštěvníky celou sezónu otevřena lyžařská školička. Sportovní vybavení potřebné ke všem zmíněným aktivitám je navíc možné si opatřit v místních půjčovnách.

 

Jak daleko je to na Lipno?

  • České Budějovice 63 km
  • Praha 213 km
  • Linz 53 km
  • Mnichov 286 km
  • Vídeň 236 km

Situace - poloha Korzo Lipno (GPS poloha: 48°38'25.35"N; 14°13'37.03"E)

Poloha - Korzo